SUSZONE POMIDORY

Wydruk przepisu
SUSZONE POMIDORY
Myślę, że nie tylko ja lubię mieć w swojej spiżarce zapasy pachnące latem 🙂 A te pomidorki własnie tak pachną
Porcje
się okaże 🙂
Składniki
Porcje
się okaże 🙂
Składniki
Sposób przygotowania
  1. Na początku dokładnie myjemy pomidorki i co najważniejsze, pozbawiamy je nasionek. Każdego pomidorka kroimy wzdłuż na połówkę lub jak jest większy to na 3,4 plastry. Tak przygotowane pomidory układamy na blaszę od piekarnika wyłożonej papierem do pieczenia i suszymy w odstępach kilkugodzinnych kilka dni. Ja zdecydowanie wolę suszyć pomidory w piekarniku gazowym nastawionym tak na około 80C . Międzyczasie nasze plasterki należy przewracać. I tak kilka dni, aż cały sok z nich wyparuje.
  2. Do wyparzonych słoików sypiemy wg uznania przyprawy i czosnek oraz wkładamy żurawinę i/lub śliwki. Każdy słoiczek mocno "upychamy" wysuszonymi pomidorami i zalewamy ciepłym, ale nie gorącym olejem, olej musi przykryć całą zawartość słoiczka Zakręcamy i odstawiamy w chłodne miejsce. A później ... delektujemy się pysznymi suszonymi pomidorkami 🙂
  3. Kilka maleńkich słoiczków udało mi się zrobić z pomidorków koktajlowych, wyszły super. Świetnie sprawdzają się jako dekoracja i "posypka" do sałatek czy po prostu do ciabatty z pesto polecam :))

Dodaj komentarz